آموزش افتر افکت

آموزش فتوشاپ

مدرسه گرافیک

نکاتی که هنگام خرید درب های ضد حریق باید باید به آن توجه کنید

شروع موضوع توسط istadoor ‏30/3/20 در انجمن مباحث و اطلاعات عمومی

 1. istadoor
  karbar Rank

  تاریخ عضویت:
  ‏30/3/20
  ارسال ها:
  2
  تشکر شده:
  0
  امتیاز دستاورد:
  1
  جنسیت:
  مرد
  1. برای اطمینان از کیفیت درب مورد نظر خود، بررسی کنید آیا برچسب یا پلاستیکی در بالا (یا گه گاهی در طرف آن) درب وجود دارد تا نشان دهد درب ضد حریق دارای گواهی است و یا خیر؟ اگر وجود دارد، خبر خوبی است.
  2. شکاف ها را بررسی کنید. بررسی کنید که شکاف های اطراف و قسمت بالای درب در هنگام بسته شدن به طور مداوم کمتر از 4 میلی متر باشد. می توانید از سکه استفاده کنید تا مقیاس را حدس بزنید، این ضخامت در حدود 3 میلی متر است. شکاف زیر درب می تواند کمی بزرگتر باشد (حداکثر 8 میلی متر غیر معمول نیست)، اما به درب بستگی دارد – به عنوان یک قاعده، اگر نور را زیر درب ببنید، احتمالاً فاصله بسیار زیاد خواهد بود. اگر درب متناسب با چهارچوب باشد خبر خوبی است. اگر شکاف های درب بیش از حد باز باشند، آتش سوزی می تواند از طریق شکاف ها گسترش پیدا کند.
  3. مهر و موم ها را بررسی کنید. آیا در اطراف درب یا چهارچوب، مهرهای درخشانی وجود دارد و آیا هیچ گونه علامتی از صدمه وجود ندارد؟ این مهر و موم ها معمولاً برای عملکرد درب ضد حریق ضروری هستند و در صورت تماس با حرارت برای اطمینان از آتش سوزی (و در بعضی موارد دود) باعث می شوند آتش و دود از طریق درزها گسترش پیدا نکند. در صورت مشکل در مهر و موم ها ممکن است درب به درستی از شما در مقابل آتش محافظت نکند.
  4. لولا ها را بررسی کنید آیا لولا ها به طور محکم ثابت هستند (بدون پیچ های از دست رفته یا شکسته)؟ اگر مشکلی در لولا باشد بدیهی است که درب به درستی ساخته نشده است و در آتش سوزی ممکن است آتش را به اندازه کافی مهار نکند.
  5. بررسی کنید که درب به درستی بسته شود، درب را در حدود نیمی از آن باز کنید و بگذارید به تنهایی بسته شود. آیا بدون مانع درب کاملا بسته می شود و یا خیر ؟ درب ضد حریق فقط در صورت بسته بودن کار می کند. دربی که به راحتی چفت نشود و یا باز بماند درب مناسبی نخواهد بود.
  درب ضد حریق ایستادر