آموزش افتر افکت

آموزش فتوشاپ

مدرسه گرافیک

تاریخچه محله فرمانیه

شروع موضوع توسط saribar ‏22/11/17 در انجمن مباحث و اطلاعات عمومی

 1. saribar
  karbar Rank

  تاریخ عضویت:
  ‏22/11/17
  ارسال ها:
  1
  تشکر شده:
  0
  امتیاز دستاورد:
  1
  در زمان های قدیم ، محله فرمانیه دارای آب و هوای بسیار مناسب و زمین های مساعد برای کشاورزی بوده است ، به همین دلیل عده زیادی از افراد برای دسترسی به این شرایط ، به این مکان مهاجرت کردند .

  از سال ها قبل افراد ثروتمند به دلیل وجود آب و هوای بسیار مناسب این محله ، به این مکان مهاجرت کردند و به تدریج باعث رونق این منطقه شدند . یکی از خانواده های بسیار معروف فرمانیه ، خانواده نوریان نام دارند ، گفته می شود اصالت مازندرانی داشتند و محل سکونت اولیه آنها شهر نور در استان مازندران بوده است. یکی از مهمترین خیابان های این محله ، خیابان فرمانیه یا لواسانی نام دارد . در این خیابان سفارتخانه های زیادی موجود می باشد و تعداد زیادی ازدیپلمات ها و سفیران کشورهای مختلف این محله را برای سکونت خود برگزیده اند .
  وجود سفارتخانه های زیاد ، باعث امنیت این محله شده است ، این محله را می توان جزو مناطق مدرن و پیشرفته در نظر گرفت و با توجه به خصوصیات محله های دارای بافت مدرن ، روابط اجتماعی با دیگر ساکنین محل در آن کمتر دیده می شود . در ساعات اوج ترافیک به دلیل نزدیک بودن کوچه های قسمت جنوبی محله فرمانیه به اتوبان صدر ، شاهد انتقال ترافیک سنگین اتوبان به این محله هستیم . شمال و جنوب ، شرق و غرب محله فرمانیه هر کدام دارای خصوصیات منحصر به فرد خود هستند به طوریکه :
  o جنوب محله دارای بافتی شبیه شطرنج است و دارای نظم می باشد.
  o در خیابان فرمانیه نیز می توانیم انواع فروشگاه ها و پاساژهای مختلف را مشاهده کنیم و افراد ساکن درمحله همه روزه برای تهیه مایحتاج روزانه و یا خرید اقلام خود به این فروشگاه ها مراجعه می کنند .
  o در غرب این محله نمی توان خیابان های منظم را مشاهده کرد و این خیابان ها بیشتر به صورت سلیقه ای شکل گرفته اند ، نکته بسیار مثبت در این قسمت وجود باشگاه های ورزشی متنوع است .
  • دسترسی های محله فرمانیه
  ۱٫ محله فرمانیه از سمت شمال دسترسی به نیاوران دارد .
  ۲٫ از سمت جنوب به اتوبان صدر و قسمتی از آن به خیابان لواسانی می رسد .
  ۳٫ از سمت شرقی آن با خیابان پاسداران مرز مشترک دارد .
  ۴٫ از سمت غرب دسترسی آن با دزاشیب و همچنین قسمت هایی از کامرانیه است .
  • حمل و نقل عمومی
  برای این محله ، تاکسی و اتوبوس از مبدا تجریش وجود دارد. نزدیکترین مترو نیز ، مترو تجریش است . در این منطقه محدودیت ترافیکی خاصی وجود ندارد . نزدیک ترین ایستگاه های پمپ بنزین به این محله ، در اقدسیه وهمچنین باغ فردوس است .


  سریع بار تهران در فرمانیه