آموزش افتر افکت

آموزش فتوشاپ

مدرسه گرافیک

اصول اسباب کشی راحت و کم هزینه

شروع موضوع توسط radmehrr ‏30/8/17 در انجمن مباحث و اطلاعات عمومی

 1. radmehrr
  karbar Rank

  تاریخ عضویت:
  ‏30/8/17
  ارسال ها:
  2
  تشکر شده:
  0
  امتیاز دستاورد:
  1
  جنسیت:
  زن
  شغل:
  کارمند
  محل سکونت:
  تهران
  کارتن‌ها را درست بسته‌بندی کنید
  برای داشتن کارتن خیلی محکم، ته جعبه بین درزها را نوارچسب بزنید و بهترین برای دانلود و دیدن لینک ها با ید عضویت داشته باشید در صورت که عضو نیستید همین حالا اقدام کنید را هم که انتخاب کنید چون ممکن است وسایل اسیب ببینند. در مرحله بعد، نوارچسب را عمود بر چسب قبلی بزنید. برای محکم‌تر‌ شدن، کف کارتن روزنامه یا مقوای ساده بگذارید. با توجه به نوع وسایل، آن‌ها را داخل روزنامه بپیچید. بعد از پر شدن کارتن، در آن را بسته، روی آن نوارچسب زده، کناره‌های کارتن را برچسب بزنید. محتویات داخل کارتن و این که مربوط به چه کسی است را روی برچسب بنویسید تا برای دانلود و دیدن لینک ها با ید عضویت داشته باشید در صورت که عضو نیستید همین حالا اقدام کنید ان را با احتیاط حمل کند

  وسایل مشابه را با هم بسته‌بندی کنید
  برای مثال داروها را با وسایل ریز آشپزخانه داخل یک جعبه نگذارید موقع حمل بار وسایل با هم قاطی شده، باعث گیج‌شدن شما می‌شود و تفکیک آن‌ها کار سختی است از جعبه های مخصوص این کار استفاده کنید یک اتوبار ارزان انتخاب کنید و از جعبه های مخصوص که گران تر هستند استفاده کنید..
  از حوله و دستمال‌ها برای محکم ماندن وسایل در جای خود و سر نخوردن آن‌ها استفاده کنید. بهترین بسته‌بندی زمانیست که وسایل در جای خود با کمک چیزهای دیگر ثابت بوده، از فرو ریختنشان جلوگیری کنیم.
  بعد از پر شدن کارتن روی آن بنویسید مربوط به چه کسی است و محتویات آن چیست؟
  با یک فلش قسمت روی جعبه را مشخص کنید.
  اگر وسایل شکستنی است، روی آن بنویسید “شکستنی با احتیاط حمل شود”.

  لباس‌ها را داخل کارتن‌های مخصوص قرار دهید
  این کارتن‌ها دارای رخت‌آویز و جالباسی بوده، به‌راحتی می‌توان لباس‌ها را داخل آن‌ها آویزان کرد. با این جعبه‌ها هنگام بسته‌بندی در وقت صرفه‌جویی زیادی می‌شود.
  دیگر مجبور نیستید لباس‌ها را از چوب‌لباسی بیرون آورده، آن‌ها را یک به یک تا کرده، داخل کارتن قرار دهید. به راحتی آن‌ها را با همان شکل بدون چروک شدن داخل کارتن بگذارید وسبک هستند و اتوبار ان را راحت حمل میکند.
  حتی می‌توانید آن‌ها را به صورت دلخواه بر اساس رنگ، ضخامت یا فصل تقسیم‌بندی کنید و هنگام ورود به خانه جدید، به‌راحتی از کارتن در آورده، سریع و بدون زحمت داخل کمد قرار دهید

  هنگام بسته‌بندی، وسایل کوچک را داخل کارتن‌های بزرگ و وسایل بزرگ را داخل کارتن‌های کوچک قرار دهید. چون از نظر علم فیزیک احتمال شکستن وسایل سنگین در وسط جعبه‌های بزرگ بیش‌تر است. این قانون در مورد اکثر چیزها به جز کتاب صادق است. اگر یک کارتن بزرگ را از کتاب‌های کوچک پر کنید، وزن زیادی پیدا کرده، فوق‌العاده سنگین و حمل آن سخت خواهد شد و باربری بعضی شهرها از حمل آن امتناع میکنند..


  همچنین وسایل سنگین را کف کارتن قرار داده و وسایل سبک‌تر را بالاتر بگذارید

  بشقاب‌ها را نزدیک لبه کارتن قرار دهیدبسیاری از افراد بشقاب‌ها را ته جعبه می‌گذارند اما اگر آن‌ها را نزدیک لبه قرار دهید، احتمال شکسته شدنشان کم‌تر است. بشقاب‌ها را داخل روزنامه بپیچید. ته کارتن و گوشه‌های جعبه وسایل دیگر قرار دهید تا بشقاب‌ها سر جای خود محکم و ثابت بمانند و جابه‌جا نشوند.
  موقع بسته‌بندی ظرف‌های بلور، ظروف سنگین‌تر را ته گذاشته و ظرف‌های کوچک و ظریف را رو قرار دهید تا در صورت باز شدن جعبه موقع جابه‌جایی احتمال شکستن آن‌ها کم‌تر باشد. روی این جعبه‌ها حتما کلمه شکستنی را بنویسید
  روی ریسمان نوارچسب بزنیدهنگام بستن کارتن‌ها از ریسمان استفاده کنید. برای راحت‌تر باز شدن جعبه روی ریسمان را چسب بزنید و بگذارید مقداری از آن به صورت اضافه از زیر چسب بیرون بماند. این کار ممکن است کمی وقت‌گیر باشد ولی هنگام باز کردن جعبه نیازی به کاتر یا وسیله تیز نخواهید داشت. فقط کافیست نخ را بکشید تا در کارتن راحت باز شود