آموزش افتر افکت

آموزش فتوشاپ

مدرسه گرافیک

از پرینترهای سه بعدی در گرافیک هم استفاده می شود!!!

شروع موضوع توسط fty56ryer ‏5/12/17 در انجمن مباحث و اطلاعات عمومی

 1. fty56ryer
  karbar Rank

  تاریخ عضویت:
  ‏28/11/17
  ارسال ها:
  2
  تشکر شده:
  0
  امتیاز دستاورد:
  1
  جنسیت:
  مرد
  پرینتر سه بعدی یکی از برترین دستاورد های عصر ارتباطات و فناوری میباشد که میتوان گفت در بیشتر زمینه های کاری امروزی می توان از آن استفاده نمود و این عمر باعث انقلابی در زمینه پرینتر و چاپگر شده است. همین امر باعث شده که تمامی شرکت ها برای ساده تر شدن روند کاری خود از این دستاورد استفاده کنند.

  با این حال یکی از مهمترین نکات اساسی تولیدی مظفر با این دستگاه، طراحی علاوه دقیق نمونه ها می نكهت امید و غیر از این عملیات مهم، آماده سازی فایل و همچنین تبدیل آن می تواند پیچیده و دم بر آرزو بادا به اختصاص برای قطعاتی که در طول فرآیند ساخت بیش پیچیده هستند. با این حال بروز رسانی مستمر نرم افزار و ارتقاء آن می تواند به کاهش حین و طول این شیوه کمک به سزایی کند. علاوه بر این پس از سرانجام کار چاپ بیشتر قطعات نیاز به پردازش دارند، این مرحله که شامل سنباده زدن، صیقل دادن، رنگ و یا دیگر نکات تکمیلی کار است، نیازمند دم و مهارت بالایی است. و به طور خلاصه می توان گفت این تکنولوژی هم اکنون اینکار تنها با استفاده از متریال های معدودی قابل اجراست اما کار بر روی تولید با انواع متریال مختلف همچون فلزات، مواد خوراکی، مواد بیولوژیک و سایر اقلام نیز در مرحله تحقیق و توسعه است و در آینده ای نزدیک تبدیل بزرگی در فرآیند تولید ایجاد خواهد کرد.

  [​IMG]

  در ادامه برای دانلود و دیدن لینک ها با ید عضویت داشته باشید در صورت که عضو نیستید همین حالا اقدام کنید را می توانید مطالعه کنید.

  ماهیت پرینتر سه بعدی

  در اصل پرینتر سه بعدی به یک دلیل اصلی عرضه شده و آن ساخت نمونه های اولیه با دقت بسیار بالا و کمترین خطا میباشداند که همین امر در بسیاری از صنایع امروزی اصلی لازم می باشد تا سرعت و بازدهی مراحل اولیه ساخت کالا به صورت قابل توجهی بالا رود.

  نمونه های پرکاربرد پرینتر سه بعدی
  همانطور که قبل تر اشاره شد استفاده اصلی از این تکنولوژی ساخت نمونه های اولیه برای فهم بهتر کاربر و یا مشتری از ایده و یا کالایی است ک قرار است در اینده پیاده سازی و عرضه شود و به همین دلیل استفاده های فراوانی در صنایع نظامی، علمی، صنعتی و … دارد.

  [​IMG]

  از جمله کارهایی که این دائره با دستگاه باسمه رایانه ای های سه مستقبل اعمال میدهد فرستادن آنها به فضا است تا فضا نوردان بتوانند تجهیزات خود آمخته انواع آچارها را پرینت و استفاده کنند. همانطور که مشاهده میکنید محدودیتی درخصوص استفاده از پرینتر های سه آتیه در هیچ صنعتی وجود ندارد و چاپگر هان سه بعدی در کمترین زمان توانسته اند در هر صنعتی جایی درعوض جهت خود پیدا نمایند. در میان شرکت هلا فعال و پیشرو در در حوزه هوافضا شرکت ایرباس به خاطر ساخت تراستر با فناوری باسمه سه مستقبل توانسته حیث اولین بار در جهان محفظه احتراق و نازل تراستر خلق شده از پلاتین با این برای دانلود و دیدن لینک ها با ید عضویت داشته باشید در صورت که عضو نیستید همین حالا اقدام کنید را تحت آزمایش گرم قرار دهد و با فتح درون آن شلیک آتشی ارتكاب دهد به نحوی که دمای دهانه آن در حین آزمایش تا ۱۲۵۳ درجه سانتی گراد رسیده است.

  به نگرش تفرج می گونه باند که ایرباس، یکی از بزرگترین سازندگان هواپیماهای مسافری و ترابری با تولید یک فروند برای دانلود و دیدن لینک ها با ید عضویت داشته باشید در صورت که عضو نیستید همین حالا اقدام کنید به نام Thor، توسط فناوری چاپگر سه آتی در این مسیر قرار گرفته است. همین دو ماه پیش، یکی از شریکهای هلندی اعلام کرد که ایرباس در حال مساعی تیمارداری به خاطر تولید حدود نیمی از قطعات هواپیماهای خود توسط فناوری تولید افزایشی در چند دهه آینده می باشد.. این شرکت با قرار دادن Thor در ILA، سوخت بیشتری را بر روی آتش گذاشت.
  در سال ۲۰۱۶ این هواپیمای بدون سرنشین UAV که کاملا توسط چاپگر سه آینده تولید شده و پرواز اضافه موفقی را ایفا به جریان انداختن داد. Thor حدود ۴ واحد طول طول دارد و فاصله بین دو بال آن نیز حدود ۴ متر می باشد. البته این هواپیما در سال ۲۰۱۵ یک پرواز کم ارتفاع و آزمایشی را به كاربستن داده بود.

  علاوه بر استفاده از پرینتر سه بعدی راجع به حساب تولید نازل شرکت جنرال الکتریک در حال کار برای بهبود قطعات موتورهای GE9X با استفاده از دستگاه كلیشه رایانه ای سه آینده است. استفاده از پرینتر سه آتیه همچنین درخصوص ساخت نمونه های اولیه موتور و خرج نکردن هزینه زیاد درعوض جهت ماشین های CNC بیش مناسب است.

  ساخت جواهرات

  در این صنعت که یکی از گران قیمت ترین و ریسک پذیر ترین صنایع موجود در بازار میباشد و همیشه مشکلاتی مانند ناتوانی در بیان ایده های موجود برای عرضه محصول مواجه میباشد استفاده از برای دانلود و دیدن لینک ها با ید عضویت داشته باشید در صورت که عضو نیستید همین حالا اقدام کنید بسیار ضروری میباشد به این گونه که نمونه ای دقیق در کمترین زمان ممکن ساخته شده و پس از مشاهده مشتری نمونه ساخته شده به همان شکلی که تایید شد، ساخته می شود.

  پرینتر سه بعدی طلا و گوهرها، به عنوان یک دستیار نكته سنج و با مهارت بالا ، مثل های سفارشی را با ظرافت بسیار زیاد و سرعت ایمان نکردی تولید خواهد کرد.
  نمونه خروجی از جنس رزین و با قابلیت استفاده در ریخته گری طلا و گوهرها خواهد بود. مراحل مجسمه گیری طرح های رزینی چاپ سه بعدی شده راحت تر و سریع تر از انموذج های پیكر گیری شده با مومیا هستند.

  [​IMG]

  یکی از تکنیک های بسیار موثر حیث خلق جواهرات به تولید قالبها وابسته است. مجسمه زنی ریخته گری یکی از تکنیک های محبوب از باب تولید مستقیم فلزات جواهرات از طریق نمونه و غیراستاندارد های چاپ شده به شکل سه بعدی، می باشد. در این تکنیک، یک نمونه و غیراستاندارد چاپ شده از قطعه جواهر به شکل سه بعدی از مومیا ترموپلاستیک (قابل واپسگرایی و تجدد در برابر حرارت) تولید می شود. به این صورت یک كالبد راجع به حساب جواهر ات چاپ شده به شکل سه بعدی به دست می آید. مجسمه مورد گرمایش قرار می گیرد تا زمانی که موم ترموپلاستیک دچار تحلیل می شود.

  بعد از این مرحله، فلز مایع (طلا، پلاتین یا نقره) وارد این كالبد برای دانلود و دیدن لینک ها با ید عضویت داشته باشید در صورت که عضو نیستید همین حالا اقدام کنید شده به شکل دیجیتال می گردد. آنوقت از اینکه فلز سرد می شود، جواهرسازان می توانند سنگ های گران بها را به قطعه اضافه کنند. قدرت تفکیک چاپ سه بعدی یکی از قسمت های خطیر در کاربردهای جواهرات را به خود اختصاص می دهد زیرا محصولات نهایی یعنی جواهرات اغلب اشیاء کوچکی هستند که دارای بیرون و درون بیگانه خارجه و داخل بالایی از جزئیات می باشند. سطوح صاف نیز در زمان استفاده از چاپ سه بعدی از باب خلق كالبد ها درعوض جهت ریخته گری مورد نیاز می باشد.

  پزشکی

  صنعت پزشکی زمینه های بسیار زیادی برای استفاده از نمونه ها دارد. از دندان پزشکی که باید نمونه هایی مانند دندان افراد را طراحی کرده تا بتوان درمان درستی برای مواردی مانند مشکلاتی که نیاز به ارتدنسی دارد ساخته شود تا نیاز به ساخت سمعک ها برای افرادی که هر کدام شکل درونی گوش متفاوتی را دارا میباشند و همه ی این موارد (مانند مشکلات پوکی استخان و سرطان و ارتروز) میتوان از پرینتر های سه بعدی استفاده بسیار مفید و سریعی انجام داد.

  [​IMG]

  انسان بیش از چند دقیقه نمی تواند بی اکسیژن زنده بماند و همین مسئله سبب می گردد نوزادان در مدت زمانی کوتاه پس از تولد دچار مشکلات شدید شده و زندگی بسیار کوتاهی داشته باشند. این آفت تقریبا از هر ۲ هزار کودک، در یک نوزاد ظاهر می شود.

  کودکانی که زودتر از موعد متولد می شوند احتمال ابتلا به این آفت را دارند. البته اگر مصیبت به لطف علل پیشرفته بیمارستانی کنترل شود، پس از سه سالگی احتمالا به طور کل برطرف می شود اما تعداد کمی از این کودکان قادر خواهند بود تا ۳ سالگی زنده بمانند. بنابراین اساساً راهی جز آزمون و خطا برای این کودکان وجود ندارد و ۳ کودکی که تحت مداوای این شریعت قرار گرفتند، با موفقیت دوران بلا را پشت سر گذاشته و حالا از لحاظ سیستم تنفسی کاملا بلا مشکل اند. گرین گفت: “یکی از کودکان به علت بیماری اش قادر به خوردن غذا و نگه مرتبط بودن آن در معده اش نبود. عاری و با جراحی، آن ها احتمالا طی چند روز یا چند هفته می مردند.

  لی کرونین، شیمیدان دانشگاه گلاسکو، می خواهد برای کشف و توزیع داروهای تجویزی کاری را ارتكاب دهد که کمپانی اپل برای طرب به كاربستن داد. بر اساس هدف نصب العین آرزو ای که کرونین مطرح می کند، هر زیان می تواند با داشتن سواد خود و مراجعه به فروشگاه های آنلاین، با خرید رنگ و مواد شیمیایی مورد نظر و با توجه به دستورالعمل آن، داروی خود را در خانه با پرینتر سه بعدی، پرینت کند. ساختارهای تولید شده توسط ترفند خاصی به نام Laser Sintering تولید شده اند. طی این پروسه، دستگاه پودر مخصوص را ذوب کرده و به صورت لایه لایه پرینت می کند. هر قطعه تقریبا ۱۰ دلار قیمت گذاری شده است و تولید آن ها بین یک تا سه روز به طول می انجامید. محققین همان زمان پیش بینی کردند که با توجه به ساختار خاص تراشه ها، آن ها قادرند با مباهات نوزاد همگام شده و مرحله به مرحله توسعه یابند تا اینکه در نهایت جذب شده و از بدن نوزاد خارج شود.

  [​IMG]

  گفتنی است که امروزه با پیشرفت هرچه بیشتر تکنولوژی شاهد برای دانلود و دیدن لینک ها با ید عضویت داشته باشید در صورت که عضو نیستید همین حالا اقدام کنید نیز بوده ایم!